Turk Futbol Forum - En Iyi Turk Futbol Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alves: "Messi, Kaka'dan iyi"

Alves: "Messi, Kaka'dan iyi" Empty Alves: "Messi, Kaka'dan iyi"

Mesaj  Admin C.tesi Haz. 27, 2009 5:44 pm

Karşılaştırma yapmak son günlerde iyice moda oldu. Birçok karşılaştırma modeli var; ama hepsinin ortak yanı, Barça'nın Arjantinli fırlamasını içeriyor olmaları: Messi-Maradona, Messi-Ronaldo... Şimdi de Messi-Kaka. Hangisi daha iyi?

Barcelona'da forma giyen Dani Alves, aynı takımda forma giydiği Messi'yi, Kaka'ya tercih ediyor gibi. Kaka için "Müthiş bir oyuncu. Bir maçı birkaç saniyede tersine döndürebilecek birisi. Ancak Barcelona onun (Real'e) gelişinden korkacak değil" diyen Alves, Real Madrid'in önümüzdeki sezon çok güçlü hâle geleceğini kabul etmekle beraber, bu sezon olduğu gibi yine, bütün şampiyonluklar için yarışacaklarının altını çizdi.

"Keşke Barça'ya gelse"

Kendi takımında forma giyen Messi'ye büyük övgüde bulunan Alves, "Kaka çok özel bir oyuncu tabii; ama Messi, bu sezon yaptığı bütün işlerle, herşeyin üstünde. Şu an itibariyle, dünyanın en iyisi O" diye konuştu.

Kaka'nın La Liga'ya gelecek olmasının İspanyol futbolseverler için güzel bir durum olacağını vurgulayan Alves, "Daha ziyade Barcelona'ya gelse çok memnun oldurdum. Güzel olurdu, değil mi? Ama yine de kendisi için çok sevindim; çünkü O benim arkadaşımdır" dedi.

Admin
Admin

http://futbolcafe.hareketforum.com

- Similar topics